Mobirise

TARİHÇE

Kuruluşu bir asıra dayalı PE RE JA , ilk başta küçük bir atölye de kolonya üretimi ile başladı. Kalitesi ile özgün kokusu ile çok beğenilen PE RE JA limon çiçeği kolonyası 1950’lerin sonuna gelindiğinde Türkiye’de en fazla tercih edilen kolonya haline gelmişti.

1960’ların başında sanayileşme sürecine giren firma yeni bir fabrikaya inşa ettirmek için proje başlattı. Atatürk’ün mimarı olarak da bilinen ülkemizin ünlü mimarı Seyfi Arkan, Türkiye’nin ilk kozmetik ve parfümeri fabrikasını tasarladı. 

Mobirise

Seyfi Arkan'ın son dönem yapılarından biri olan fabrika , mimar tarafından 1963-66 yılları arasında tasarlanmıştır. 4 Mart 1966 yılında, su yerine kolonya ile temeli atılarak İstanbul Bahçelievler’de yapımına başlanan yapının inşaatı 9 Temmuz 1967 yılında bitmiştir. Fabrikanın açılışına dönemin başbakanı Süleyman Demirel tarafından açılan fabrikanın açılışına dönemin İstanbul Valisi Vefa Poyraz ve İstanbul Belediye Başkanı Haşim İşcan da katılmıştır. Fabrikanın açılışında kalabalık bir topluluk bulunmuştur.

Kolonya ve parfümeri ürünleri dışında kozmetik ürünlerin üretimi yapılan bu binada Pereja Türkiye’nin en bilinen markası haline gelmiştir.  

Mobirise

1970 li yıllarda Avrupa’da en iyi parfüm ve en iyi şampuan ödülleri alan marka uluslararası alanda da başarısını duyurmuştur.

2000’li yıllara dek faaliyetlerini bu binada sürdüren firma, daha büyük üretim ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Edirne’deki yeni yerleşkesine taşınmıştır.
Pereja Edirne fabrikası 100.000 metrekare alan üzerine kurulu 25.000 metrekare kapalı alana sahip ambalaj ve esans üretiminden, dolum sürecine dek tüm aşamaların gerçekleştiği entegre üretim tesisidir. 

© Copyright 2021 PEREJA RESMİ WEB SİTESİDİR 

The web page was designed with Mobirise